Upozornenie:
Táto stránka nie je momentálne aktualizovaná a slúži na archívne účely. Pre aktuálne informácie navštívte alternatívne stránky.
(X) Zatvoriť
 

Lanovky.info - lanovky a strediská

ÚVOD ČLÁNKY STREDISKÁ LANOVKY GALÉRIA WEBKAMERY FÓRUM ODKAZY

Lyžovačka v Opalisku

Minulý týždeň v sobotu (12.1.2008) som navštívil lyžiarske stredisko Opalisko, a tak ma napadlo o lyžovačke v ňom napísať. Možno z toho bude neskôr aj nejaký nepravidelný seriál.

Do strediska som dorazil okolo 12:00 hodiny. Rýchlo som bežal k pokladni, aby som stihol, čo najviac si zalyžovať. Ceny v stredisku nie sú vysoké a za celý deň tu zaplatíte 450 Sk. Teplota sa držala už pár dní v pluse a sneh pomaly mizol, no našťastie v stredisku ho bolo dostatok. Keďže na Opalisku tento rok otvorili novú lanovku, okrem lyžovania som aj fotil.

Nikdy som tu ešte nebol, preto som sa tešil na prvý zjazd. Po pár jazdách som mohol usúdiť, že lyžovačka sa vydarila. Sneh bol trochu mokrý, ale pri takýchto teplotách lepší byť nemohol. Striedavo som jazdil zjazdovky Galičku a Starú, obidve červené. Galička je vedená lesom po ľavej strane a pred koncom sa točí smerom k lanovke. Dlhá je 1560 m a je to najdlhšia zjazdovka v stredisku. Stará zjazdovka sa nachádza pod lanovkou a je trochu strmšia a kratšia ako Galička. Po dojazde k nástupnej stanici ma nečakali žiadne rady. V stredisku nájdete ešte ďalšie tri modré zjazdovky, z toho jedna pre najmenších.

Môj celkový dojem zo strediska bol veľmi dobrý, vzhľadom na nízke ceny a žiadne čakacie doby na lanovke. Určite sa tu ešte prídem pozrieť. Na záver pár ďalších fotografíí.


P.S.: Dnes už je v stredisku o trochu lepší sneh, keďže pripadol nový. Presvedčiť sa o tom môžete na webkamere zo strediska.

GB DE PL

Článok

Autor: Dušan Koleno
Vydaný: 2008-01-30 21:28:59

© Lanovky.info (Powered by DuCMS)