Upozornenie:
Táto stránka nie je momentálne aktualizovaná a slúži na archívne účely. Pre aktuálne informácie navštívte alternatívne stránky.
(X) Zatvoriť
 

Lanovky.info - lanovky a strediská

ÚVOD ČLÁNKY STREDISKÁ LANOVKY GALÉRIA WEBKAMERY FÓRUM ODKAZY

Valentín v Malej Lúčivnéj

Aj keď to už miestami vyzeralo, že zima skončila, znova je tu. A tak som sa vybral užiť si lyžovačku v lyžiarskom stredisku Malá Lúčivná. Toto stredisko sa nachádza na ceste medzi Zázrivou a Párnicou.


Už pri príchode do strediska sa mi naskytol pohľad na mohutný svah, popri ktorom viedla lanová dráha Tatrapoma TS-2. Pri údolnej stanici lanovky sa nachádza bufet a pokladňa spolu s vlekom pre malých lyžiarov. Celodenný lístok tu stojí len 13,50 € (406,70 SK) a poldenný 8€ (241,01 SK).


Cesta lanovkou až hore na svah trvá približne 13 minút a odtiaľ je možne ďalej pokračovať ku dvom vlekom s červenou (650 m) a modrou (400 m) zjazdovkou. Ja som tak urobil a po krátkej ceste lesom som prišiel k bufetu, od ktorého už bolo vidieť zjazdovku. Na červenej zjazdovke premáva rýchly odpojiteľný vlek Tatrapoma, ktorý sa približne v strede trate lomí. Pri vrcholovej stanici tohto vleku môžete zvoliť dva smery. Buď si zvolíte červenú zjazdovku napravo, alebo modrú zjazdovku naľavo. Pre modrú zjazdovku premáva ďalší samostatný neodpojiteľný vlek Tatrapoma, a tak sa neskôr nemusíte napájať späť na červený svah (aj keď takáto možnosť tu je).


Z najvyššieho bodu strediska, pri odpojiteľnom vleku, sa môžete pokochať panorámou Dolného Kubína, Párnice, či Zázrivej, pravdepodobne aj ďalej, ale mne v tento deň počasie neprialo.


Prvú polovicu lyžovačky som strávil na dvoch horných zjazdovkách. Na týchto zjazdovkách bol dostatok snehu, trochu menej ho už bolo pri dojazde ku odpojiteľnému vleku, kde bolo vidieť pár kamienkov. Po dvoch hodinách lyžovačky som si za cieľ určil bufet nad vlekmi. Vzhľadom na nadmorskú výšku tu ceny boli určite nižšie ako v iných známejších strediskách. Po občerstvení som pokračoval ďalej, tentoraz už na čiernu zjazdovku (1 400 m) pri lanovke.V hornej časti zjazdovky boli nainštalované zasnežovacie zariadenia. Nižšie bolo vidno iba šachty, ale bez snežných diel (tie boli poskladané dole), pravdepodobne sa to tu naplno rozbehne už budúcu zimnú sezónu. Snehu tu bolo primerane, ale vďaka otepleniu v predošlých týždňoch sa tu našli aj miesta s kamienkami. Zjazdovka popri lanovke je oficiálne označená čiernou fabrou ako ťažká a na svoje si tu prídu pokročilí lyžiari.


Ďalšia časť strediska sa nachádza západnejšie od lanovky, tu nájdete dva vleky. Jeden kotvový – dlhší a druhý Tatrapoma – kratší. Obe svahy (550 a 140 m), ktoré tieto vleky obsluhujú sú modré. Aj tu bolo snehu dosť a po skončení prevádzky stredisku tu prichystávali snežné dela pre zasnežovanie.

Štvorhodinovú lyžovačku som si užil, aj keď sem-tam som mal problémy s kamienkami, ale to bôlo asi spôsobené predošlým oteplením. Môj dojem zo strediska bol pozitívny a už teraz sa teším na jeho návštevu v ďalšie lyžiarskej sezóne. Na svoje si tu určite príde každý, či už ste začiatočník, pokročilý, alebo profesionál.


Mapu strediska a ďalšie informácie získate na stránke www.sportcentrumlucivna.sk.

GB DE PL

Článok

Autor: Dušan Koleno
Vydaný: 2009-02-15 11:23:39

© Lanovky.info (Powered by DuCMS)